Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լույոյին և ռազմական կցորդին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվար 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին և ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ֆրեդերիկ Կամպոսին (նստավայրը` ք. Թբիլիսի):
ՀՀ պաշտպանության նախարարը, բարձր գնահատելով Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև քաղաքական հարաբերությունների ներկա մակարդակը, շնորհակալություն է հայտնել հայ ռազմագերիների հայրենադարձման, ինչպես նաև տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման հարցերում Ֆրանսիայի ղեկավարության ցուցաբերած աջակցության համար:
Դեսպան Լույոյի խնդրանքով պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը։

Сурен Папикян принял посла Франции Анн Луйо и военного атташе
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Сурен Папикян 16 февраля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Французской Республики в Республике Армения Анн Луйо и военного атташе, подполковника Фредерика Кампоса (резиденция в Тбилиси).
Высоко оценив текущий уровень политических отношений между Арменией и Францией, министр обороны Армении поблагодарил руководство Франции за поддержку в вопросе репатриации армянских военнопленных, а также в установлении мира и стабильности в регионе.
По просьбе посла Луйо министр обороны представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся двустороннего армяно-французского сотрудничества в сфере обороны и региональной безопасности.