Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահի լիազորությունները կատարող Սիմոնյանը շնորհավորական ուղեձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչին ազգային տոնի՝ Պետականության օրվա առթիվ: Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Սերբիայի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում: Մեր երկրների միջև առկա կայուն գործընկերային հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել փոխադարձ վստահությամբ և դրանք խորացնելու անկեղծ ցանկությամբ:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կշարունակենք զարգացնել փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:

Ален Симонян направил поздравительное послание президенту Сербии
Исполняющий обязанности президента Ален Симонян по случаю Дня государственности направил президенту Республики Сербия Александру Вучичу поздравительное послание.
«Армения придает большое значение последовательному развитию и углублению дружественных отношений с Сербией на двусторонней и многосторонней площадках. Существующие устойчивые партнерские отношения между нашими странами всегда отличались взаимным доверием и искренним стремлением к их углублению.
Убежден, что совместными усилиями мы продолжим развивать взаимовыгодное партнерство во благо наших народов».