Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալ Օլեգ Խրամովին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 11-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալ Օլեգ Խրամովին, ով ժամանել է Երևան՝ տեղեկատվական անվտանգության ապահովման հարցերով հայ-ռուսական միջգերատեսչական խորհրդակցություններին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման սկզբում Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է վերջին երկու օրերին հայ-ռուսական միջգերատեսչական խորհրդակցությունների շրջանակներում տարվող աշխատանքների արդյունավետությունը: Այս համատեքստում կողմերը նաև բարձր են գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի Անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև համագործակցության մակարդակը:
Անդրադառնալով երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող կարևոր հարցերի ՀՀ ԱԽ քարտուղարը և ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալը շեշտել են տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում համագործակցության շարունակականության անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև անդրադարձել են ապագայում իրականացվելիք քայլերին և ձեռքբերված միջգերատեսչական համաձայնությունների իրականացմանը:

Армен Григорян принял заместителя секретаря СБ РФ Олега Храмова
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 11 февраля принял заместителя секретаря Совбеза РФ Олега Храмова, который прибыл в Ереван для участия в армяно-российских межведомственных консультациях по вопросам обеспечения информационной безопасности.
Армен Григорян подчеркнул эффективность работы, проводимой в последние два дня в рамках армяно-российских межведомственных консультаций. В этом контексте стороны высоко оценили и уровень сотрудничества между Аппаратами Советов безопасности Армении и России.
Касаясь вопросов, представляющих обоюдный интерес, секретарь Совбеза РА и заместитель секретаря Совбеза РФ подчеркнули необходимость продолжения сотрудничества в сфере информационной безопасности.
В ходе встречи стороны обсудили и дальнейшие шаги по реализации достигнутых межведомственных соглашений.