Հայտնի է Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելիս» հյուրանոցի նոր տերը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի հրամանով ստեղծված մրցութային հանձնաժողովի նիստում հանձնաժողովն ամփոփել է Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի «Գոլդեն փելիս» հյուրանոցային համալին օտարելու նպատակով հայտարարված մրցույթի արդյունքները։
29.10.2021թ. դրությամբ գույքի գնահատված շուկայական արժեքը կազմել է. անշարժ գույք (ներառյալ հողամասի շուկայական արժեք) - 5 602 293 000 ՀՀ դրամ, շենք-շինությունների ներսում առկա 3 257 միավոր շարժական գույք՝ 305 757 000 ՀՀ դրամ։
Մրցույթով օտարման ենթակա Գույքի վաճառքի նվազագույն գինը սահմանվել է 5 000 000 000 ՀՀ դրամ՝ միաժամանակ սահմանվելով նաև, որ Գույքի մրցույթի արդյունքում ձևավորված օտարման արժեքը ենթակա է վճարման 5 տարվա ընթացքում հավասարաչափ՝ ըստ հետևյալ ժամանակացույցի,
1-ին վճարումը՝ մրցույթի արդյունքների ամփոփումից հետո մեկամսյա ժամկետ՝ ներառյալ մրցույթի նախավճար սահմանված 250 000 000 ՀՀ դրամը,
2-րդ վճարում՝ ոչ ուշ քան 2023 թվականի հուլիսի 1-ը,
3-րդ վճարում՝ ոչ ուշ քան 2024 թվականի հուլիսի 1-ը,
4-րդ վճարում՝ ոչ ուշ քան 2025 թվականի հուլիսի 1-ը,
5-րդ վճարում՝ ոչ ուշ քան 2026 թվականի հուլիսի 1-ը,
Հայտարարված մրցույթին ներկայացվել է 1 մասնակցության հատ՝ «Պրոյեկտ ինտեր-ինվեստ» ՍՊԸ-ի կողմից ։
Ընկերության կողմից, Գույքի գնման նպատակով, ներկայացվել է սահմանված 5.0 մլրդ ՀՀ դրամ գնային առաջարկ, ինչպես նաև առաջիկա 5 տարիների ընթացքում լրացուցիչ 4.5 մլրդ. ներդրումային ծրագիր։
Մրցութային հանձնաժողովի կողմից ներկայացված հայտի ուսումնասիրության արդյունքում, Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի Տանձաղբյուրի փողոց թիվ 34/1 հասցեի անշարժ և շենք-շինությունների ներսում գտնվող շարժական գույքի օտարման նպատակով հայտարարված մրցույթի հաղթող է ճանաչվել «Պրոյեկտ ինտեր-ինվեստ» ՍՊԸ-ին։

Известен новый владелец цахкадзорского отеля Golden Palace
Поддержи А1+!На заседании созданной приказом министра территориального управления и инфраструктуры Армении Гнела Саносяна конкурсной комиссии подведены итоги объявленного тендера на отчуждение гостиничного комплекса Golden Palace в Цахкадзоре Котайкской области.
По состоянию на 29 октября 2021 года оценочная рыночная стоимость имущества составила: недвижимость (включая рыночную стоимость земельного участка) - 5 602 293 000 драмов, 3 257 единиц движимого имущества внутри зданий - 305 757 000 драмов.
Минимальная цена продажи имущества, подлежащего отчуждению посредством аукциона, установлена в размере 5 млрд драмов, при этом определено, что стоимость отчуждаемого в результате торгов имущества подлежит уплате в равных долях в течение 5 лет, по следующему графику.
1-й платеж - через месяц после подведения итогов тендера, включая предоплату установленного тендера в размере 250,000,000 драмов;
2-й платеж - не позднее 1 июля 2023 г.;
3-й платеж - не позднее 1 июля 2024 г.;
4-й платеж - не позднее 1 июля 2025 г.;
5-й платеж - не позднее 1 июля 2026 г.
На участие в объявленном тендере была подана одна заявка - от ООО «Проект Интер-Инвест».
Компания представила ценовое предложение на покупку имущества в размере 5,0 млрд драмов, а также дополнительно инвестиционную программу в размере 4,5 млрд драмов на следующие 5 лет.