Արցախի կառավարության կառուցվածքը կփոխվի
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 9-ին ստորագրել է հրամանագիր՝ հանրապետության Նախագահի 2020 թվականի դեկտեմբերի 17-ի «Արցախի Հանրապետության կառավարության կառուցվածքի մասին» հրամանագրում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից։
Համաձայն հրամանագրի՝ -աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարությունը վերանվանվել է սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարության, -էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարությունից առանձնացվել է էկոնոմիկայի մասը և միացվել ֆինանսների նախարարությանը, - պետական կառավարման մարմինների կառուցվածքում ավելացել է պետական վերահսկողական ծառայությունը (ներկայումս գործող Արցախի Հանրապետության Նախագահի վերահսկողական ծառայության իրավահաջորդը) և նորաստեղծ նյութական վնասների հարցերի կոմիտեն:

Структура правительства Арцаха изменится
9 февраля Президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ «О внесении изменений и дополнений в указ Президента Республики Арцах от 17 декабря 2020 года «О структуре Правительства Республики Арцах». В указе отмечено:
Министерство труда, по социальным и миграционным вопросам переименовать в Министерство социального развития и миграции;
От Министерства экономики и сельского хозяйства отделить экономический блок и присоединить к Министерству финансов;
В структуру органов государственного управления добавлены Государственная контрольная служба (правопреемник действующей Контрольной службы при Президенте Республики Арцах) и  Комитет по вопросам материального ущерба.