Ուկրաինան զորավարժություններ է անցկացրել Ղրիմի մոտ
Ուկրաինացի հրետանավորները վարժանքներ են անցկացրել Խերսոնի մարզում ՝ Ղրիմից ոչ հեռու, հաղորդել Է ուկրաինական "Սուսպիլնե" ("հասարակական") հրատարակությունը ՝ վկայակոչելով Ուկրաինայի Զինված ուժերի միացյալ ուժերի հրամանատարությանը: Այս մասին հայտնում է Ռիա նովոստին։
Ղրիմը դարձել է ռուսական տարածաշրջան 2014 թվականի մարտին այնտեղ անցկացված հանրաքվեից հետո, որտեղ Ղրիմի ընտրողների 96,77 տոկոսը և Սևաստոպոլի բնակիչների 95,6 տոկոսը կողմ են արտահայտվել Ռուսաստանի կազմի մեջ մտնելուն: Ուկրաինան և Արևմուտքի շատ երկրներ առաջվա պես Ղրիմը համարում են իրենց, բայց ժամանակավորապես օկուպացված տարածք։
Ռուսաստանի ղեկավարությունը բազմիցս հայտարարել է, որ Ղրիմի բնակիչները ժողովրդավարական ճանապարհով, միջազգային իրավունքին և ՄԱԿ-ի Կանոնադրությանը համապատասխան, քվեարկել են Ռուսաստանի հետ վերամիավորման օգտին: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի խոսքով՝ Ղրիմի հարցը «վերջնականապես փակված է»:

1769225053_0_71_3072_1799_640x0_80_0_0_49287d6ef5b084fbce4cc150157cee54.jpg
«На одном из полигонов Херсонской области, недалеко от административной границы с временно оккупированным Крымом, прошли учения артиллерийских подразделений гаубиц "Мста-Б". По легенде учений, разведка обнаружила противника и бронированную технику, которые продвигались в сторону позиций украинских войск. Расстояние составляло около 20 км. Поэтому на уничтожение противника были направлены расчеты гаубиц "Мста-Б"», - сообщает издание на своем сайте, передаёт  РИА Новости.
Крым стал российским регионом после проведенного там в марте 2014 года референдума, на котором 96,77% избирателей Крыма и 95,6% жителей Севастополя  высказались за вхождение в состав России. Украина и многие страны Запада по-прежнему считает Крым своей, но временно оккупированной территорией. Руководство России неоднократно заявляло, что жители Крыма демократическим путем, в полном соответствии с международным правом и Уставом ООН проголосовали за воссоединение с Россией. По словам российского президента Владимира Путина , вопрос Крыма «закрыт окончательно».