Մենք հետևողական կլինենք անցած 30 տարիներին ձևավորված լավագույն ավանդույթները պահպանելու համար․ ՊԲ հրամանատար
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ- լեյտենանտ Կամո Վարդանյանի շնորհավորական ուղերձը՝ Հայոց բանակի և Հայրենյաց Պաշտպանի օրվա կապակցությամբ
Սիրելի հայրենակիցներ , հարգելի զինակից ընկերներ.
Այսօր ազգովի նշում ենք մեր պետականության հենասյուն ու ապավեն հանդիսացող կարևորագույն կառույցի՝ Հայոց Բանակի կազմավորման 30-ամյակը և Արցախի Հանրապետության տոնացույցի համաձայն՝ հայրենյաց պաշտպանի օրը. արժեքներ, որոնք 10-ամյակներ շարունակ երաշխավորել են մեր տեղն ու դերակատարումը տարածաշրջանային ու աշխարհաքաղաքական զարգացումներում և պայմաններ ստեղծել մեր ազգի ու պետականության հետագա կենսագործունեության համար:
Իհարկե մեր ազգային ու պետական երազանքների իրականացման ճանապարհին մենք ստիպված ենք եղել վճարել ամենաթանկ գնով, ինչը այսօրվա տոները դարձնում է շատ ավելի խորհրդավոր ու նվիրական:
Գլուխ եմ խոնարհում հանուն հայրենիքի նահատակված բոլոր նվիրյալների լուսավոր հիշատակի,նրանց հարազատների և մարտական ընկերների առջև:
Շնորհավորանքներս ՝ Հայոց բանակի կազմավորման ակունքներում կանգնած և այսօր շարքում գտնվող այն բոլոր անհատներին, որոնք երբևէ կրել ու շարունակում են կրել հայրենիքի պաշտպանի մեծագույն կոչումը:
Մենք դեռևս ունենք բազմաթիվ անելիքներ ու անցնելիք երկար ճանապարհ, և ՊԲ հրամանատարության, ողջ անձնակազմի և անձամբ իմ անունից շնորհավորորելով մեր բոլոր հայրենակիցներին, ուզում եմ վստահեցնել, որ մենք հետևողական կլինենք՝ անցած 30 տարիներին ձևավորված լավագույն ավանդույթները պահպանելու և Հայրենյաց պաշտպանի կոչումը բարձր պահելու համար:

Мы будем последовательны в сохранении сформировавшихся за прошедшие 30 лет лучших традиций: Командующий АО
Командующий Армией обороны Республики Арцах генерал-лейтенант Камо Варданян направил поздравительное послание по случаю Дня Армянской Армии и Дня защитника Отечества.
Камо Варданян подчеркнул, что созданы ценности, которые десятилетиями гарантировали место и роль армян в региональных и геополитических процессах.
«Дорогие соотечественники, уважаемые коллеги!
Сегодня всей нацией отмечаем 30-летие формирования армянской армии-важнейшей структуры, являющейся опорой нашей государственности, и, согласно календарю Республики Арцах, День защитника Отечества. ценности, которые в течение 10 лет гарантировали наше место и роль в региональных и геополитических развитиях и создали условия для дальнейшей жизнедеятельности нашей нации и государственности.
Конечно, на пути осуществления наших национальных и государственных мечтаний нам пришлось заплатить самую дорогую цену, что делает сегодняшние праздники более таинственными и заветными.
Преклоняю голову перед светлой памятью всех преданных мученикам за Родину, их родными и боевыми друзьями.
Мои поздравления всем тем людям, стоящим у истоков формирования армянской армии и находящимся сегодня в ряду, которые когда-либо носили и продолжают нести величайшее звание защитника Отечества.
У нас еще есть много дел и предстоящий долгий путь, и от имени командования Армии обороны, всего коллектива и от себя лично поздравляя всех наших соотечественников, хочу заверить, что мы будем последовательны в сохранении сформировавшихся за прошедшие 30 лет лучших традиций и сохранении высокого звания защитника Отечества», - говорится в поздравительном послании.