Կարեն Անդրեասյան-Բելառուսի դեսպան
ՀՀ Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը հանդիպել է Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ և լիազոր դեսպան  Ալեքսանդր Կոնյուկին։ Հանդիպման ընթացքում նախարար Կարեն Անդրեասյանը ներկայացրել է դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումների, էլեկտրոնային արդարադատության համակարգի ներդրման ծրագիրը։
Դեսպան Կոնյուկը ընդծել է, որ Բելառուսի արդարատատության նախարարությունը հետաքրքրված է Հայաստանում ՔԿԱԳ ոլորտի թվայնացման, ինչպես նաև փաստաթղթերի միջազգային վավերացման՝ էլեկտրոնային ապոստիլով ։
Ալեքսանդր Կոնյուկը հետաքրքրվել է Արդարադատության նախարարության «Փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի կարողություններով, և պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել կնքել համաձայնագիր Բելառուսում գործող փորձագիտական կենտրոնի և նախարարության միջև ։
Դեսպանը նշել է, որ Հայոց Ցեղասպանության հարցի վերաբերյալ ուսումնասիրություններ է կատարում և մտահոգված է այդ հարցով, հավելելով՝ Բելառուսը ևս 1941-1945թթ․ Ցեղասպանության զոհ է դարձել։ Հանդիպման ավարտին կողմերը շնորհակալություն են հայտնել միմյանց համագործակցության համար։

Министр юстиции Беларуси заинтересован цифровизацией сферы ЗАГС РА
Министр юстиции Армении Карен Андреасян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Беларуси в Армении Александром Конюком.
В ходе встречи министр Карен Андреасян представил реформы в судебно-правовой сфере и программу внедрения системы электронного правосудия.
Посол Конюк подчеркнул, что министерство юстиции Беларуси заинтересовано опытом Армении в цифровизации сферы ЗАГС, а также международной ратификации документов электронным апостилем.
Александр Конюк поинтересовался возможностями ГНКО «Экспертный центр» министерства юстиции и достигнута договоренность о подписании соглашения между министерством и действующим в Беларуси экспертным центром.
Посол отметил, что занимается изучением вопроса Геноцида армян и обеспокоен этим вопросом, добавив, что Беларусь также стал жертвой геноцида в 1941-1945 гг.