Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Մարիամ Ալ Մուհեյրիի հետ (տեսանյութ)
Աշխատանքային այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է ԱՄԷ շրջակա միջավայրի և կլիմայական​ փոփոխությունների նախարար Մարիամ Ալ-Մուհեյրիի հետ: ​
Նախարար Ալ- Մուհեյրին շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Սարգսյանին՝ ​ «Աբու Դաբի կայունության շաբաթվա» շրջանակում անցկացվող՝​ կայուն զարգացման և կլիմայական փոփոխությունների խնդիրներին նվիրված ​ համաժողովներին մասնակցելու համար։ Նշելով, որ ՄԱԿ-ի՝ Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի 28-րդ համաժողովը(COP28) 2023թ տեղի է ունենալու ԱՄԷ-ում, նա ներկայացրել է կլիմայական փոփոխություններին դիմագրավելու​ անհրաժեշտությամբ պայմանավորված՝ իր երկրի կողմից նախատեսվող մի շարք քայլեր։ Նախագահ Սարգսյանը և նախարարը քննարկել են կայուն զարգացում ապահովող մի շարք ոլորտներում հայ-էմիրաթական համագործակցության ընդլայնմանը, համատեղ փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Президент Армен Саркисян встретился с Мариам Аль-Мухейри (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян, находящийся с рабочим визитом в Объединенных Арабских Эмиратах, 18 января встретился с министром окружающей среды и климатических изменений ОАЭ Мариам Аль-Мухейри.
В Аппарате президента сообщили, что Мариам Аль-Мухейри поблагодарила президента Саркисяна за участие в заседаниях, посвященных устойчивому развитию и проблемам климатических изменений, проводимых в рамках Форума «Неделя стабильности Абу-Даби».
Отметив, что 28-я конференция сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP28) 2023 г. состоится в ОАЭ, она представила ряд шагов, запланированных ее страной в связи с необходимостью противостоять климатическим изменениям.
Президент Саркисян и министр обсудили вопросы, касающиеся расширения сотрудничества между Арменией и Эмиратами в ряде сфер, обеспечивающих стабильное развитие и реализации совместных взаимовыгодных проектов.