զոհված զինծառայողներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 6-րդ, 7-րդ և 13-րդ կետերով, հարուցվել է քրեական գործ՝ Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումների կողմից արձակված կրակոցներից երեք զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ:
ՔԿ-ից հայտնում են, որ ըստ նախնական տեղեկությունների՝ 2022թ. հունվարի 11-ին հակառակորդի կողմից ՀՀ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված, ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասում գտնվող մարտական հենակետի ուղղությամբ արձակված կրակոցների հետևանքով հրազենային մահացու վնասվածքներ են ստացել ժամկետային զինծառայողներ, շարքայիններ Արթուր Արտյոմի Մխիթարյանը (ծնված` 2002թ.), Վահան Վաչագանի Բաբայանը (ծնված` 2003թ.) և կրտսեր սերժանտ Ռուդիկ Ռաֆիկի Ղարիբյանը(ծնված` 2002թ.):

զոհված զինծառայողներ
По факту убийства трех военнослужащих Вооруженных сил Республики Армения, совершенного ВС Азербайджана, В пятом гарнизонном следственном отделе Военно-следственного управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело.
Сообщение об этом распространил Следственный комитет РА. В нем отмечается, что уголовное дело возбуждено по пунктам 1, 2, 6, 7 и 13 части 2 статьи 104 УК Армении.
«По предварительным данным, 11 января 2022 года в результате обстрела со стороны противника на оборонительном участке N-ской воинской части Министерства обороны Армении смертельные огнестрельные ранения получили военнослужащие срочной службы: рядовой Артур Артемович Мхитарян, 2002 г. р., рядовой Ваан Вачаганович Бабаян и младший сержант Рудик Рафикович Гарибян, 2002 г. р.», - говорится в сообщении.