Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ։
Զրույցի ընթացքում նախագահ Տոկաևը տեղեկացրել է Ղազախստանում տիրող իրավիճակի և երկրում սահմանադրական կարգը վերականգնելու ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի մասին։
Արմեն Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթել շուտափույթ ապաքինում։
Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում երկրում վերջնականապես կվերականգնվեն խաղաղությունն ու կայունությունը, իսկ հետևանքների հաղթահարումը ապագայի նոր ճանապարհ կբացի Ղազախստանի և նրա ժողովրդի համար։ Արմեն Սարգսյանը նաև ընդգծել է Ղազախստանի հետ բարեկամական հարաբերությունների հետագա ամրապնդման Հայաստանի պատրաստակամությունը:

Армен Саркисян провёл телефонный разговор с Касымом-Жомартом Токаевым
Состоялся телефонный разговор президента Республики Армения Армена Саркисяна с президентом Республики Казахстан Касымом-Жомартом Токаевым.
В ходе беседы президент Токаев проинформировал о текущей обстановке в Казахстане и мерах, принимаемых в направлении восстановления конституционного порядка в стране.
Армен Саркисян выразил глубокие соболезнования семьям, родным и близким погибших и пожелал скорейшего выздоровления раненым.
Президент Армении выразил надежду, что в скором времени мир и стабильность окончательно восстановятся в стране, а преодоление последствий – откроет путь в новое будущее для Казахстана и его народа. Он также подчеркнул готовность Армении к дальнейшему укреплению дружественных отношений с Казахстаном.