Թշնամու կողմից կրակահերթը տևել է 10 րոպե․ լուսանկարներ
ԱՀ ՆԳՆ Ոստիկանությունը մանրամասներ է հրապարակելԿ արմիր շուկա-Թաղավարդ համայնքների ուղղությամբ թշնամու կրակոցներից։
Ադրբեջանական զինուժն այսօր ժամը 14:30-ի սահմաններում հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներից կրակահերթ է բացել Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա-Թաղավարդ համայնքների ուղղությամբ:
Խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու հերթական սադրանքից՝ Կ.Շուկայի համայնքային գործող մանկապարտեզի հարևանությամբ այրվել է կայանված «ՈւԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենա: Դեպքի վայր մեկնած հրշեջ փրկարարները հրդեհաշիջման աշխատանքներ կատարելու ընթացքում ևս հայտնվել են կրակոցների թիրախում:
Մոտ 10 րոպե տևած կրակահերթերից, նախնական տվյալներով տուժածներ չկան: Դեպքի վայրի զննության ընթացքում հայտնաբերվել են մեքենայի բեռնախցիկ թափանցած գնդակները: Դեպքի վայրում աշխատում են իրավապահ մարմինների ծառայողները: Այս պահի դրությամբ իրավիճակը համեմատաբար կայուն է:

Перестрелка длилась 10 минут
Поддержи А1+!Пожарные-спасатели Республики Арцах при тушении пожара стали мишенью азербайджанцев. Сообщение по этому поводу распространила Полиция МВД Арцаха.
«10 января около 14:30 азербайджанские Вооруженные силы из различных видов огнестрельного оружия открыли огонь в направлении общин Кармир Шука иТагавард Мартунинского района.
В результате очередной провокации, направленной против мирного населения, сгорел автомобиль марки «УАЗ», припаркованный в районе детского сада общины Кармир Шука.
По пожарным, выехавшим на место происшествия, при тушении пожара также был открыт огонь. По предварительным данным, в перестрелке, которая длилась около 10 минут, никто не пострадал.