Ադրբեջանցիները կրակ են բացել Կարմիր Շուկայի ուղղությամբ․ մեքենա է այրվել․ Արցախի ՊՆ (տեսանյութ)
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներով տարածվող տեղեկությունները, որոնց համաձայն, իբր  ՊԲ-ի ստորաբաժանումները ավտոմեքենայից կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է և չի համապատասխանում իրականությանը:
Իրականում Արցախի հանրապետության Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա բնակավայրի հարակից դիրքերից, ադրբեջանցի զինծառայողները անկանոն կրակ են բացել գյուղի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրդեհվել է մանկապարտեզի հարակից տարածքում կայանված քաղաքացիական անձին պատկանող ավտոմեքենան:
Միջադեպի առնչությամբ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը և ձեռնարկվել են միջոցներ՝ ադրբեջանական կողմին հրադադարի պահպանման ռեժիմին վերադարձնելու ուղղությամբ:

Азербайджанцы открыли огонь по направлению Кармир Шука: сгорел автомобиль: МО Арцаха (видео)
Поддержи А1+!Информация, распространенная азербайджанскими СМИ, что военнослужащие подразделения Армии обороны Республики Арцах, якобы, из автомобиля открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, является очередной дезинформацией, не соответствующей действительности. По этому поводу Министерство обороны Республики Арцах распространило заявление.
На самом деле с позиций, расположенных в районе населенного пункта Кармир Шука Мартунинского района Республики Арцах, именно азербайджанские военнослужащие открыли беспорядочный огонь в направлении села, в результате чего загорелась машина, принадлежащая гражданскому лицу, припаркованная возле детского сада.
В связи с инцидентом соответствующая информация была предоставлена командованию российского миротворческого контингента, и были предприняты меры по возвращению азербайджанской стороны к режиму прекращения огня.