Ծխախոտային արտադրատեսակների ցուցադրումը վաճառասրահներում առաջացնում է տուգանքի նշանակում
Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը տեղեկացնում է, որ 2022 թվականի հունվարի 1-ից ուժի մեջ Է մտել Ծխախոտային արտադրատեսակների եվ դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետևանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման եվ կանխարգելման մասին օրենքը
• համաձայն որի արգելվում է ծխախոտային արտադրատեսակների կամ դրանց պատկանելիքների կամ ծխախոտային արտադրատեսակների փոխարինիչների ցուցադրումը վաճառասրահներում և հանրային սննդի օբյեկտներում:
Օրենքի պահանջները չկատարելը  առաջացնում է.
➢ տուգանքի նշանակում՝ 200 - 250 000 դրամի չափով:
Նույն խախտումը կրկին կատարելը վարչական տույժի միջոցներ կիրառելուց հետո՝ վեց ամսվա ընթացքում, առաջացնում է

Демонстрация табачных изделий в торговых пунктах влечёт наложение штрафа
Поддержи А1+!С 1 января 2022 года вступил в силу закон Республики Армения «Об уменьшении и предотвращении вреда, причиненного здоровью вследствие потребления табачный изделий и их заменителей».
Согласно закону, запрещается публичная демонстрация табачных изделий или их аксессуаров, или заменителей табачных изделий в торговых залах и объектах общественного питания.
Несоблюдение закона влечет наложение штрафа в размере 200-250 тыс драмов.
Повторение того же нарушения в течение шести месяцев с момента наложения административного взыскания влечет наложение штрафа в размере двойного административного взыскания.