COVID-ի 3 նոր դեպ, 4 մահ՝ Արցախում
Հունվարի 2-ին կատարվել է 20 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 51 վարակակիր:
Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 26-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։ Արձանագրվել է 4 մահ։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 32538 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4824-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

3 новых случая COVID-а, 4 смерти в Арцахе
Поддержи А1+!2 января в Арцахе проведено 20 тестов, подтверждено 3 новых случая заражения COVID-19, есть 4 летальных исхода.
Минздрав Арцаха сообщает, что в настоящее время стационарное лечение от коронавирусной болезни проходят 51 пациентов. Врачи состояние 14 пациентов оценивают как крайне тяжелое, 26 - тяжелое, среди них и молодые люди. Больные с легкими формами амбулаторное лечение получают в домашних условиях.
В 2021 году для лабораторного выявления коронавируса в Арцахе обследовано 32 538 граждан, из которых у 4 824 оказался положительный результат.