Որևէ կաշկանդվածություն չեմ ունենալու․ ՄԻՊ-ի ՔՊ թեկնածու (տեսանյութ)
Այս առաջարկությունը ստացել եմ «Քաղաքացիական պայմանագիր» ֆրակցիայի ղեկավարից:  Որոշակի ժամանակ եմ վերցրել և համաձայնվելուց առաջ մտորել եմ․ Ա1+-ի հետ հարցազրույցի ժամանակ ասաց Արդարադատության նախարարի տեղակալ «Քաղաքացիական պայմանագիր»  կուսակցության կողմից առաջադրված ՄԻՊ թեկնածու Քրիստիննե Գրիգորյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ու՞մ կողմից է ստացել առաջարկը և ինչու՞ է համաձայնել:
ՄԻՊ թեկնածուն վստահեցնում է՝ այն, որ գործող իշխանության օրոք է նշանակլվել արդարադատության նախարարի տեղակալի պաշտոնում, իրեն չի կաշկանդելու գործունեություն իրականացնելիս:
Գրիգորյանը բարձր գնահատեց գործող ՄԻՊ Արման Թաթոյանի կատարած աշխատանքը և նշեց, թե  ընտրվելու դեպքում ինչ աշխատանքներ է իրականացնելու և որոնք են լինելու առաջնահերթությունները:

У меня не будет никакой скованности: кандидат в ГД от Омбудсмена (видео)
Я получила это предложение от руководителя фракции «Гражданский договор». Мне потребовалось время, я подумала, прежде чем согласиться, сказала в интервью с «А1+» замминистра юстиции, кандидат в Омбудсмены, выдвинутая партией «Гражданский договор» Кристине Григорян, отвечая на вопрос, от кого получила предложение и почему согласилась.
Кандидат в Омбудсмены заверят: то, что она была назначена на должность министра юстиции при действующей власти, не будет сковывать её при осуществлении деятельности.
Григорян высоко оценила работу, проделанную действующим Омбудсменом Арманом Татояном, и отметила, какую работу она будет делать в случае избрания, и каковы будут приоритеты?