Արցախում 14 կովիդով հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր
Դեկտեմբերի 14-ին կատարվել է 592 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 38 նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 93 վարակակիր:
Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 56-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 28711 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4576-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Состояние 14 больных ковидом в Арцахе оценивают как крайне тяжёлое
Поддержи А1+!14 декабря в Республике Арцах проведено 592 теста, подтверждено 38 новых случаев заражения COVID-19. Минздрав Арцаха сообщает, что в настоящее время стационарное лечение от коронавирусной болезни проходят 93 инфицированных. Врачи состояние 14 пациентов оценивают как крайне тяжелое, 56 - как тяжелое. Среди них есть и молодые люди. Больные с легкими формами амбулаторное лечение получают в домашних условиях.
В 2021 году для лабораторного выявления коронавируса в Арцахе обследовано 28 711 граждан, из которых у 4 576 оказался положительный результат.