Փաշինյանը հայ-թուրքական նոր արձանագրությունների է պատրաստվում․ Ա․Խաչատրյան (տեսանյութ)
«Մենք լավ բան չենք սպասում, Նիկոլ Փաշինյանը հայ-թուրքական նոր  արձանագրությունների է պատրաստվում»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր  Արթուր Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի և Թուրքիայի այն հայտարարություններին, թե երկու կողմերն էլ հարաբերությունները կարգավորելու համար բանագնացներ կնշանակեն։
«Հայաստան» խմբակցությունը նախաձեռնել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրաժարականի գործընթաց և այն պայմանավորել է գերիների ու այլ հարցերի վերաբերյալ խորհրդարանի նախագահի վերջին աղմկոտ հայտարարություններով։ Ա․Խաչատրյանն ասում է, որ ԱԺ նախագահն իրավունք չուներ նման հայտարարություններ անել։ Բացի այդ, դաշնակցական պատգամավորի ներկայացմամբ, գերիների հարցի վերաբերյալ տեղի է ունեցել քաղաքական դիրքորոշման փոփոխություն։
Ինչ վերաբերում է «Հայաստան» դաշինքի հայտարարած ազգային դիմադրության շարժմանը, ապա պատգամավորն ասում է, որ այս փուլում իրենք գնում են «ռեսուրսների ակումլիացիայի», որ երբ ունենան բավարար հնարավորություններ, խորհրդարանական ու արտախորհրդարանական պայքարը համադրեն ու արդյունքի հասնեն։

Пашинян готовится к новым армяно-турецким протоколам: А. Хачатрян (видео)
Поддержи А1+!«Не ожидаем ничего хорошего, Никол Пашинян готовится к новым армяно-турецким протоколам», - сказал в беседе с «А1+» депутат НС от фракции «Армения» Артур Хачатрян, коснувшись заявлений Армении и Турции о том, что обе стороны назначат спикеров для урегулирования отношений.
Фракция «Армения» предприняла процесс отставки председателя НС Алена Симоняна и обусловила его недавними нашумевшими заявлениями председателя парламента о пленных и по другим вопросам. А. Хачатрян говорит, что председатель НС не имел права делать подобные заявления. Кроме того, по мнению дашнакского депутата, по вопросу военнопленных произошло изменение политической позиции.
Касательно движения национального сопротивления, объявленного блоком «Армения» депутат говорит, что на данном этапе они идут на «аккумуляцию ресурсов», что когда у них будут достаточно возможностей, они объединят парламентскую и внепарламентскую борьбу и добьются результатов.