Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լույոյին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունանը հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր, ընդգծել փոխգործակցությունը զարգացնելու և ընդլայնելու անհրաժեշտությունը տարբեր ոլորտներում:
Մասնավորապես, կողմերը քննարկել են առևտրատնտեսական կապերի ամրապնդմանը, պետական կառավարման ոլորտում փոխգործակցությանը և այդ ուղղություններով հետագա քայլերին առնչվող թեմաներ:
Արայիկ Հարությունյանը և դեսպան Անն Լույոն համոզմունք են հայտնել, որ երկու կառավարությունների արդյունավետ ջանքերի արդյունքում Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև հարաբերություններն առաջիկայում ևս նոր ազդակ կստանան:

Араик Арутюнян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Франции в Армении Анн Луйо
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Французской Республики в Республике Армения Анн Луйо.
Собеседники обсудили ряд вопросов повестки дня армяно-французских дружественных отношений, подчеркнули необходимость развития и расширения сотрудничества в различных сферах.
В частности, стороны обсудили вопросы укрепления торгово-экономических связей, сотрудничества в сфере государственного управления, а также дальнейшие шаги в этом направлении.
Араик Арутюнян и посол Энн Луйо выразили уверенность, что в результате эффективных усилий правительств двух стран в ближайшем будущем отношения между Арменией и Францией получат новый импульс.