Կառավարությունը պատվիրակություն է գործուղում Փարիզ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ՀՀ կառավարությունը դեկտեմբերի 8-10-ը պատվիրակություն կգործուղի Ֆրանսիայի Հանրապետություն (Փարիզ)՝ հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերը ֆրանսիական կողմի հետ քննարկելու նպատակով: Այդ մասին հայտնում է e-gov.am կայքը:
Հայկական պատվիրակության կազմում կլինեն ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Վահե Հովհաննիսյանը, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, էկոնոմիկայի փոխնախարար Արման Խոջոյանը և տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը:
Ըստ վարչապետի  1391 – Ա որոշման՝ պատվիրակության անդամները գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն պետք է ներկայացնեն հաշվետվություն Ֆրանսիայի Հանրապետություն գործուղման արդյունքների վերաբերյալ, իսկ ԱԳ նախարարը 5-օրյա ժամկետում գործուղման արդյունքների մասին ամփոփ հաշվետվություն պետք է ներկայացնի ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ:

Правительство направило делегацию в Париж
По решению премьер-министра Никола Пашиняна делегация правительства Армении посетит 8-10 декабря Французскую Республику (Париж) для обсуждения с французской стороной вопросов армяно-французского экономического сотрудничества. Об этом говорится на сайте e-gov.am.
В состав армянской делегации войдут заместитель министра финансов Армении Ваге Ованнисян, заместитель министра высокотехнологичной промышленности Роберт Хачатрян, заместитель министра экономики Арман Ходжоян, заместитель министра территориального управления и инфраструктур Ваче Тертерян.
По решению премьер-министра члены делегации должны представить отчет о результатах командировки во Французскую Республику в течение трех дней после возвращения из командировки, а министр иностранных дел в течение 5 дней должен представить в аппарат премьер-министра краткий отчет о результатах командировки.