Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության Կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներին՝ ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ատենապետ Միքայել Խարապյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետը ողջունել է ՌԱԿ ներկայացուցիչներին կառավարությունում և կարևորել նման ձևաչափով շփումներն ու քննարկումները: «Մենք բարձր ենք գնահատում Ռամկավար ազատական կուսակցության գործունեությունն ու պատմությունը, ինչպես նաև նրա դերը Սփյուռքում քաղաքական կյանքի կազմակերպման մեջ», - նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Միքայել Խարապյանը նշել է, որ Ռամկավար ազատական կուսակցությունը զորավիգ է և իր աջակցությունն է վերահաստատում Հայաստանի կառավարությանը՝ ի նպաստ Հայրենիքի առջև ծառացած խնդիրների լուծման և առաջընթացի:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին, Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը, կառավարության ծրագրերին վերաբերող մի շարք հարցերի:

Никол Пашинян принял представителей Центрального правления партии Рамкавар
Премьер-министр Никол Пашинян принял членов центрального правления Армянской либерально-демократической (Рамкавар) партии во главе с руководителем Центрального правления Микаелом Харапяном.
Премьер-министр приветствовал представителей партии в правительстве и подчеркнул важность контактов и обсуждений в таком формате. «Мы высоко ценим деятельность и историю Вашей партии, а также ее роль в организации политической жизни в диаспоре», - отметил Никол Пашинян.
Микаел Харапян отметил, что Армянская либерально-демократическая (Рамкавар) партия подтверждает свою поддержку правительству Армении на благо Родины и прогресса в решении стоящих перед ней проблем.
В ходе встречи стороны коснулись региональных развитий, проблемы Нагорного Карабаха, укрепления связей Армения-диаспора, а также ряда вопросов, связанных с программами правительства.