Նախագահ Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Թաիլանդի նորանշանակ դեսպանը (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Թաիլանդի Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սասիվատ Վոնգսինսավատը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել և հաջողություն է մաղթել դիվանագետին՝ վստահություն հայտնելով, որ նա իր ջանքերը կներդնի երկկողմ հարաբերությունների առավել զարգացման գործում:
Դեսպան Սասիվատ Վոնգսինսավատը ընդգծել է, որ թաիլանդական կողմը շահագրգռված է խորացնել Հայաստանի հետ հարաբերությունները և պատրաստակամություն է հայտնել իր մասնակցությունն ունենալ երկու երկրների միջև կապերի ակտիվացման, համատեղ փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման և փոխգործակցության ընդլայնման մեջ:
Անդրադառնալով համագործակցության ուղղություններին՝ կողմերը մասնավորապես կարևորել են զբոսաշրջության ոլորտում գործակցության խթանումը՝ ընդգծելով, որ այն կնպաստի ինչպես գործարար կապերի, այնպես էլ երկու ժողովուրդների միջև շփումների ակտիվացմանը:
Նշվել են նաև ոսկերչության և ակնագործության, կրթության և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտները, խոսվել է հայկական արտադրանքի արտահանման հնարավորությունների մասին: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում համագործակցության շուրջ:

Новоназначенный посол Таиланда в Армении вручил верительные грамоты президенту Армену Саркисяну (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял верительные грамоты новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Таиланд в Республике Армения Сасивата Вонгсинсавата (резиденция в Москве).
Армен Саркисян поздравил новоназначенного посла и пожелал ему успехов, выразив уверенность, что он приложит усилия для развития двусторонних отношений.
Посол Сасиват Вонгсинсават подчеркнул, что таиландская сторона заинтересована в углублении отношений с Арменией и выразил готовность внести свой вклад в активизацию связей между двумя странами, реализацию совместных взаимовыгодных программ и расширение сотрудничества.
Коснувшись направлений сотрудничества, стороны особо отметили важность развития сотрудничества в сфере туризма, подчеркнув, что это будет способствовать развитию как деловых связей, так и контактов между народами двух стран. Была затронута также ювелирная сфера, сферы образования и высоких технологий.