Գեղարքունիքի մարզում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետեւանքով ժամկետային զինծառայող է զոհվել․ ՊՆ
Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 18։10-ի սահմաններում,Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի, մասնավորապես՝ Գեղարքունիքի մարզի Նորաբակ գյուղի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Սուրեն Յուրիկի Սաֆարյանը (ծնվ. 2002թ.)։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Սուրեն Սաֆարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В результате перестрелки в Гегаркуникской области погиб солдат срочной службы: МО
Подразделения вооруженных сил Азербайджана 22 ноября, в районе 18:10 часов, открыли огонь из огнестрельного оружия различного калибра по армянским позициям на армяно-азербайджанской границе, в частности, в районе села Норабак Гегаркуникской области, в результате чего смертельное ранение  получил рядовой срочник Сурен Юрикович Сафарян (2002 г. р.). Об этом сообщили в пресс-службе МО Армении.
«Министерство обороны Армении разделяет горечь утраты, выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Сурена Сафаряна», - говорится в сообщении.