Նախագահը Bloomberg New Economy Forum-ին խոսել է ՀՀ ինքնիշխան տարածք ներխուժումների մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Սինգապուրում անցկացվող Bloomberg New Economy Forum-ի՝ միջազգային հեղինակավոր համաժողովի շրջանակում հանդիպումներ է ունեցել մասնակից մի շարք պետական ու հասարակական հայտնի գործիչների, ազդեցիկ լրատվամիջոցների ղեկավարների հետ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
Հանդիպումների ժամանակ նախագահ Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի հանդեպ ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի արդյունքում մեր սահմաններին ստեղծված իրավիճակը, խոսել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի տարածք ներխուժման, երկրի տարածքային ամբողջականության հանդեպ ոտնձգությունների, ինչպես նաև Ադրբեջանում անօրինական պահվող հայ ռազմագերիների վերադարձի խնդրի մասին:
Նախագահ Սարգսյանը հարցազրույցներ է տվել նաև միջազգային լրատվամիջոցների՝ ևս մեկ անգամ խոսելով հետպատերազմյան իրավիճակի և Ադրբեջանի կողմից շարունակվող ռազմական ագրեսիայի ու Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժումների մասին: Համաժողովի մասնակից միջազգային կորպորացիաների ու ընկերությունների (այդ թվում՝ Paypal, McKinsey & Company, Bharti Enterprises, Mastercard, Temasek, Tata Group և այլք) ղեկավարների հետ հանդիպումների ընթացքում նախագահ Սարգսյանն անդրադարձել է նաև Հայաստանի զարգացման հեռանկարներին և երկրի ապագային միտված ծրագրերին:
Համաժողովը համախմբել է համաշխարհային առաջնորդների, միջազգային կազմակերպությունների, աշխարհի առաջատար ընկերությունների ղեկավարների՝ քննարկելու համաշխարհային տնտեսության, կլիմայի և առողջապահության ոլորտների վրա համավարակի ազդեցության հետևանքները, նոր մարտահրավերները, դրանց դիմակայելու քայլերն ու տնտեսական նոր հնարավորությունները:

Президент говорил о вторжениях на суверенную территорию РА на Bloomberg New Economy Forum
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян в рамках проводимого в Сингапуре Международного форума «Bloomberg New Economy Forum» провел встречи с рядом известных государственных и общественных деятелей и руководителей влиятельных СМИ.
Об этом сообщили в Аппарате президента. В ходе встреч Армен Саркисян представил ситуацию, сложившуюся на границах Армении в результате азербайджанской военной агрессии, вторжение Азербайджана на территорию Армении, посягательства на территориальную целостность страны, а также проблему возвращения незаконно удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных.
Отмечается, что Армен Саркисян дал интервью международным СМИ, в котором обрисовал послевоенную ситуацию и продолжающуюся военную агрессию со стороны Азербайджана и вторжении на суверенную территорию Армении.
В ходе встреч с участниками форума - руководителями международных корпораций и компаний (в том числе Paypal, McKinsey & Company, Bharti Enterprises, Mastercard, Temasek, Tata Group и др.) президент Саркисян коснулся и перспектив развития Армении и программ, нацеленных на будущее.
Форум собрал мировых лидеров, руководителей международных организаций и ведущих мировых компаний для обсуждения последствий пандемии, и ее влияние на глобальную экономику, климат и здравоохранение, новых вызовов, шагов по противостоянию и новых экономических возможностей.