Ռուսական կողմի միջնորդությամբ կրակը դադարեցվել է․ այս պահին ճշտված տվյալներ կան մեկ զոհի մասին․ ՀՀ ՊՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսական կողմի միջնորդությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ ժամը 18։30-ից ՀՀ արևելյան սահմանագոտում կրակը դադարեցվել է, իրադրությունը հարաբերականորեն կայունացել է։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 16-ին, ժամը 13։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հարձակում են գործել սահմանի տվյալ ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա։ Հակառակորդը կիրառել է նաև հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստ, մի քանի միավոր զինտեխնիկա ոչնչացվել կամ շարքից դուրս է բերվել։
Հայկական կողմը նույնպես կորուստներ ունի։ Այս պահին ճշտված տվյալներ կան մեկ զոհի մասին՝ 1991թ. ծնված, պայմանագրային զինծառայող, շարքային Մերուժան Արթուրի Հարությունյան։ Վիրավորների թիվը նույնպես ճշտվում է։ Եվս 12 զինծառայող գերեվարվել է։ Նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ։

При посредничестве российской стороны огонь прекратился: на данный момент есть проверенные данные об одном погибшем: МО РА
Согласно договоренности, достигнутой при посредничестве российской стороны, огонь в восточной приграничной зоне Республики Армения прекратился с 18:30, ситуация относительно стабилизировалась. Напомним, 16 ноября около 13:00 подразделения вооруженных сил Азербайджана предприняли очередную провокацию в направлении восточной границы Республики Армения, обстреляв армянские позиции. Противник использовал артиллерийские средства, бронетехнику и огнестрельное оружие разного калибра.
В результате ответных действий армянской стороны противник понес большие потери в живой силе, несколько единиц военной техники были уничтожены или выведены из строя.
У армянской стороны тоже есть потери. На данный момент есть проверенные данные об одной жертве - солдат-контрактник Меружан Артурович Арутюнян, 1991 года рождения. Также уточняется количество раненых.
Еще 12 военнослужащих попали в плен. В случае появления новой информации Минобороны опубликует соответствующее сообщение.