Կայացել է Սուրեն Պապիկյանի հեռախոսազրույցը Սերգեյ Շոյգույի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանագծի արևելյան հատվածում նոյեմբերի 16-ին ադրբեջանական ԶՈՒ սադրանքից հետո ստեղծված իրավիճակը: Սուրեն Պապիկյանն ընդգծել է, որ ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումների ներխուժումը Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածք 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության դրույթների կոպիտ խախտում է և վտանգի տակ է դնում ողջ բանակցային գործընթացը:
ՌԴ պաշտպանության նախարարը պատրաստակամություն է հայտնել առավելագույն ջանք գործադրել ռազմական գործողությունները դադարեցնելու, ռազմագերիներին վերադարձնելու և իրավիճակը հանգուցալուծելու գործում:

Состоялся телефонный разговор Сурена Папикяна с Сергеем Шойгу
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Сурен Папикян 16 ноября провел телефонный разговор с министром обороны России, генералом армии Сергеем Шойгу.
В ходе телефонного разговора министр обороны Армении представил ситуацию на восточной части армяно-азербайджанской границы, сложившуюся вследствие провокации вооруженных сил Азербайджана. Сурен Папикян подчеркнул, что вторжение подразделений вооруженных сил Азербайджана на суверенную территорию Республики Армения - это грубое нарушение положений трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года и ставит под угрозу весь переговорный процесс.
Министр обороны России выразил готовность приложить все усилия для прекращения боевых действий, возвращения военнопленных и урегулирования ситуации.