ԱՀ նախագահ Հարությունյանն անվտանգային հարցերով խորհրդակցություն է հրավիրել
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 10-ին խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարների, անվտանգության խորհրդի քարտուղարի և ուժային կառույցների ղեկավարների մասնակցությամբ անվտանգային հարցերով խորհրդակցություն է հրավիրել:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ չնայած 2020թ.-ին Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի դադարից հետո կատարվել են լայնածավալ աշխատանքներ բնակչության անվտանգության ապահովման համար, սակայն հատկապես վերջին մեկ ամսվա ընթացքում ադրբեջանական կողմի հրահրած սադրանքների՝ թիրախային կրակոցներից ունեցած զոհերի և վիրավորների փաստերը ստիպում են պաշտպանական նոր մեթոդներ կիրառել: Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ փոխգործակցության սկզբունքով քայլերն են նախատեսվում:
Իրավիճակի վերաբերյալ առաջարկություններ են հնչեցրել քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչները:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը և նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը:

Президент Арцаха Арутюнян провёл совещание по вопросам безопасности
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел совещание по вопросам безопасности с участием руководителей парламентских фракций, секретаря Совета безопасности Арцаха и руководителей силовых структур.
Арутюнян отметил, что хотя после окончания развязанной против Арцаха в 2020 году войны была проделана масштабная работа по обеспечению безопасности населения, факты провокации азербайджанской стороны, в результате которых есть погибшие и раненые, принуждают использовать новые оборонительные методы.
Президент Арцаха подчеркнул, что с российским миротворческим контингентом, дислоцированным в Арцахе, предусмотрены совместные шаги для обеспечения безопасности населения.
Представители политических сил внесли свои предложения относительно ситуации.
Во встрече приняли участие также спикер НС Арцаха Артур Товмасян и руководитель аппарата президента Карен Шахраманян.