Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփին՝ մեր երկրում վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողին՝ առաքելության ընթացքում արդյունավետ աշխատանքի, Հայաստանի և ՄԱԿ-ի կառույցների միջև համագործակցության զարգացման և տարբեր ոլորտներում ծրագրերի համար: Նախագահը հաջողություն է մաղթել Շոմբի Շարփին հետագա գործունեության մեջ և հույս հայտնել, որ նա կպահպանի կապերը Հայաստանի հետ:
Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողը նշել է, որ Հայաստանից հեռանում է լավագույն տպավորություններով և ջերմ հիշողություններով: Արդյունավետ համարելով ծրագրերը տարբեր ոլորտներում՝ նա նշել է, որ մի շարք դեպքերում հայաստանյան փորձը հնարավոր է նաև որպես օրինակ ներկայացնել այլ երկրներում: Շոմբի Շարփը վստահություն է հայտնել, որ 2021-2025 թթ. ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման գործընկերության շրջանակում Հայաստանի հետ ռազմավարական համագործակցությունը արդյունավետ շարունակություն կունենա:

Президент Армен Саркисян принял постоянного координатора ООН в Армении Шомби Шарпа (видео)
Президент Армении Армен Саркисян принял постоянного координатора ООН в Армении Шомби Шарпа, который завершает свою миссию в нашей стране.
Армен Саркисян поблагодарил постоянного координатора ООН в Армении за его эффективную работу, за развитие сотрудничества между Арменией и структурами ООН, а также за программы в различных сферах. Президент пожелал Шомби Шарпу успехов в дальнейшей деятельности и выразил надежду, что он сохранит связи с Арменией.
Постоянный координатор ООН отметил, что уезжает из Армении с наилучшими впечатлениями и теплыми воспоминаниями. Назвав программы в разных сферах эффективными, он отметил, что в ряде случаев можно представить армянский опыт в качестве примера в других странах.
Шомби Шарп выразил уверенность, что стратегическое сотрудничество с Арменией в рамках Партнерства ООН в области устойчивого развития на 2021-2025 гг. будет продолжено.