Ինչ վիճակում են ադրբեջանական կրակոցներից տուժածները․ ԱՀ ԱՆ-ը մանրամասներ է հաղորդում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր մոտավորապես 15։00-ի սահմաններում Շուշի քաղաքի մոտակա խաչմերուկում ադրբեջանական կողմից կրակոցներ են արձակվել տվյալ վայրում ջրատար խողովակների վրա աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց վրա:
Արցախի առողջապահության նախարարության տեղեկացմամբ՝ ԱՀ Հանրապետական բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել հրազենային վիրավորում ստացած 3 քաղաքացիական անձ, որոնց ցուցաբերվում է բժշկական օգնություն:
Վիրավորվածներից առաջինի մոտ առկա է կրծքավանդակի ձախ կեսի հրազենային վիրավորում՝ գնդակի առկայությամբ: Պարանոցի շրջանում, բազուկոսկրի հրազենային վիրավորում, վերին մեկ երրորդի բազմաբեկորային կոտրվածք:
Եկրորդի մոտ՝ ստորին ծնոտի միջանցիկ հրազենային վիրավորում: Ստորին ծնոտի ձախ անկյան բազմաբեկորային կոտրվածք՝ բեկորների տեղաշարժով, կորճոսկրի կոտրվածք: Փափուկ հյուսվածքների այտուց, էնֆիզեմա:

В каком состоянии находятся пострадавшие от азербайджанских выстрелов? МЗ Арцаха сообщает подробности
Поддержи А1+!Состояние одного из мирных жителей, раненных в результате обстрела азербайджанской стороной на перекрестке у города Шуши, врачи оценивают как тяжелое, а двух других - средней тяжести. Об этом сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах.
В ведомстве напомнили, что 8 ноября около 15:00 на перекрестке возле города Шуши азербайджанская сторона обстреляла мирных жителей, ведущих работы на водопроводе в этом районе.
Трое мирных жителей доставлены в Республиканский медицинский центр Республики Арцах с огнестрельными ранениями.
Первый из раненых получил огнестрельное ранение в левую половину груди. Огнестрельное ранение в области шеи, осколочные ранения верхней трети, второй - огнестрельное ранение нижней челюсти, а третий - огнестрельное ранение левой половины грудной клетки без проникновения в плевральную полость.
Врачи оценивают состояние двух пострадавших как средней тяжести. На данный момент операция одного из пострадавших успешно завершена, состояние оценивается как тяжелое.