Կրակոցներից հետո Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհահատվածն արդեն երկկողմանի բաց է
Այսօր` նոյեմբերի 8-ին, ժամը 15։00-ի սահմաններում, ԱՀ Շուշի քաղաքի հարակից տարածքում ադրբեջանական կողմը կրակոցներ է արձակել ջրամատակարարման խողովակների վրա շինարարական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ, ինչի հետևանքով տուժել են 4 քաղաքացիական անձինք, որոնցից մեկը՝ 22-ամյա Ե․Մ-ն, տեղում մահացել է։
Մյուս տուժածների վիճակը բժիշկների կողմից գնահատվում է միջին ծանրության։
ԱՀ իրավապահ մարմինները ռուսական խաղաղապահ ուժերի հետ մեկտեղ, այս պահին իրականացնում են համապատասխան աշխատանքներ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Հաղորդվել էր Ստեփանակերտ-Բերձոր ճանապարհահատվածի երթևեկության դադարի մասին։
Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհահատվածն այժմ երկկողմանի բաց է` բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

После выстрелов участок межгосударственной дороги Степанакерт-Шуши-Бердзор уже двусторонне открыт
Межгосударственная дорога Степанакерт-Шуши-Бердзор двусторонне открыта после того, как движение по трассе Степанакерт-Шуши-Бердзор было остановлено из-за инцидента возле перекрестка Шуши. Об этом сообщает полиция министерства внутренних дел Республики Арцах.
«8 ноября, около 15:00 часов, в районе города Шуши азербайджанская сторона обстреляла мирных жителей, выполняющих строительные работы на водопроводных каналах, в результате чего пострадали 4 мирных жителя, один из которых - 22-летний Э.М. скончался на месте.
Состояние других пострадавших врачи оценивают как средней тяжести.
Правоохранительные органы Республики Арцах совместно с российскими миротворческими силами в настоящее время проводят соответствующие работы по выяснению обстоятельств происшествия.
Сообщалось, что движение по трассе Степанакерт-Бердзор приостановлено. Межгосударственная дорога Степанакерт-Шуши-Бердзор теперь открыта с обеих сторон для всех типов транспортных средств», - говорится в сообщении.