Շուշիի մոտ ադրբեջանցիները կրակել են քաղաքացիական անձանց վրա․ կա զոհ և վիրավորներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր ԱՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից տեղեկություններ են ստացվել այն մասին, որ ժամը 15։00-ի սահմաններում Շուշի քաղաքի մոտակա խաչմերուկում ադրբեջանական կողմից կրակոցներ են արձակվել տվյալ վայրում ջրատար խողովակների վրա աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց վրա:
Ստեփանակերտի հիվանդանոց է տեղափոխվել չորս քաղաքացիական անձ, որոնցից մեկը մահացել է, երեքին ցուցաբերվում է բժշկական օգնություն:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ այս պահին ազգային անվտանգության ծառայության, ոստիկանության օպերատիվ խմբերի և քննչական կոմիտեի քննիչների կողմից կատարվում են օպերատիվ-հետախուզական և քրեադատավարական միջոցառումներ:

В окрестностях Шуши азербайджанцы стреляли в гражданских лиц: есть погибший и раненые
Поддержи А1+!Служба Национальной безопасности Республики Арцах получила информацию, что 8 ноября, около 15:00, на перекрестке близ города Шуши с азербайджанской стороны была открыта стрельба в направлении гражданских лиц, осуществляющих на данном участке ремонтные работы на водопроводных трубах.
СНБ Арцаха сообщает, что в больницу Степанакерта были доставлены 4 гражданских лица, один из которых скончался, троим оказывается медицинская помощь.
В настоящее время СНБ, оперативные группы Полиции Арцаха и следователи Следственного комитета проводят оперативно-розыскные и уголовно-процессуальные мероприятия для выяснения обстоятельств инцидента.