Արայիկ Հարությունյանը ձմեռային զորակոչ անցկացնելու հրամանագիր է ստորագրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 5-ին ստորագրել է հրամանագիր 2022 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից։
Հրամանագրի համաձայն՝ 2022 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև 2021 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչև 2021 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:

Араик Арутюнян подписал указ о проведении зимнего призыва
5 ноября президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации 2022 года.
«Согласно указу, в январе-феврале 2022 года будет проведен зимний призыв на военную службу мужчин призывного возраста Республики Арцах, которым к 31 декабря 2021 года исполнится 18 лет. Также и граждан, ранее освобожденных от обязательной военной службы, право на освобождение от службы которых закончилось до 31 декабря 2021 года включительно», - об этом сообщили в Аппарате президента Республики Арцах.
Согласно этому указу, в январе 2022 года военнослужащие, прошедшие обязательную военную службу в установленный законом срок, будут демобилизованы.