Բադասյանը հանդիպում է ունեցել Կոպիրկինի հետ
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին։ Այս մասին ետղեկացնում է ՊԵԿ-ը։
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել են ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի և ՌԴ դաշնային մաքսային և հարկային ծառայությունների ղեկավարների միջև հաճախակի հանդիպումներն ու երկու պետությունների մաքսային և հարկային մարմինների միջև շարունակական ակտիվ շփումները։
Ընդգծվել է էլեկտրոնային համակարգերի ներդրման շուրջ համատեղ իրականացվող ծրագրերի կարևորությունը։ Կողմերն անդրադարձել են վարչական փոխգործակցությունն առավել սահուն իրականացնելու և իրավապայմանագրային դաշտի շրջանակներում ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառմամբ երկկողմ համագործակցությունն առավել բարձր մակարդակով ապահովելու հարցերին։

Бадасян встретился с Копыркиным
Председатель Комитета государственных доходов Армении Рустам Бадасян принял чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Армении Сергея Копыркина.
«В ходе встречи была отмечена важность частых встреч между руководителями Комитета государственных доходов РА и федеральных таможенных и налоговых служб РФ и продолжительных активных контактов между таможенными и налоговыми органами двух государств. Была подчеркнута и важность совместных программ по внедрению электронных систем», - сообщили в КГД.
Отмечается, что стороны коснулись плавного осуществления административного взаимодействия и обеспечения двустороннего сотрудничества на более высоком уровне с применением современных технологий в рамках договорно-правового поля.