Նազելի Բաղդասարյանը պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը հոկտեմբերի 29-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունն այս մասին տեղադրված է ԱԺ կայքում։
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որը ստորագրում եւ հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված:

Назели Багдасарян подала заявление об отказе от депутатского мандата
«Согласно ч.1 ст.155 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, депутат НС Назели Багдасарян 29 октября подала прошение об отставке.
Согласно ч.2 ст.155 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, если в течение одной недели после оглашения прошения об отставке депутат отзывает его в письменной форме, председатель НС выступает с заявлением, если же депутат не отзывает свое прошение, то составляется протокол о прекращении его полномочий, который подписывается и оглашается спикером парламента. Отставка считается принятой с момента опубликования протокола».