Մրցակցության հանձնաժողովի պատվիրակությունը մեկնել է Վարշավա
Լեհաստանի Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության գրասենյակի հետ իրականացվող «Սպառողների շահերի պաշտպանության համակարգի ստեղծման գործում Հայաստանի Հանրապետության ինստիտուցիոնալ հզորացում» ծրագրի շրջանակում փորձի փոխանակման նպատակով ՄՊՀ ներկայացուցիչները Հանձնաժողովի անդամ Տիգրան Մարկոսյանի գլխավորությամբ մեկնել են Վարշավա:
Հայկական պատվիրակությանն ընդունել է Lեհաստանի Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության գրասենյակի նախագահ Թոմաս Քրոսթնին: Լեհաստանի մրցակցային մարմնի ղեկավարը, ողջունելով Հայաստանի մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի ներկայացուցիչներին, առանձնահատուկ կարևորել է երկու երկրների գերատեսչությունների միջև համագործակցության զարգացումը համատեղ իրականացվող ծրագրի շրջանակում:
ՄՊՀ անդամ Տիգրան Մարկոսյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության, ծրագրի իրականացմանը ցուցաբերած աջակցության և երկկողմ համագործակցության համար՝ շեշտելով, որ Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի օրակարգում գտնվող առաջնային հարցերից է նաև սպառողների շահերի պաշտպանության ոլորտում բարեփոխումների իրականացումը:
ՄՊՀ ներկայացուցիչները Լեհաստանի Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության կենտրոնական գրասենյակում կայացած հանդիպումից հետո կմեկնեն Բիդգոշչ և Պոզնան, որտեղ հանդիպումներ կունենան գրասենյակի մասնաճյուղերի ղեկավարների հետ:

249872017_2679483339013869_7549639747245694124_n
В рамках программы «Институциональное укрепление Республики Армения в деле создания системы защиты интересов потребителей», осуществляемой Комиссией по защите конкуренции РА совместно с польским Офисом по защите конкуренции и интересов потребителей, представители КЗК во главе с членом комиссии Тиграном Маркосяном находятся в Варшаве.
Армянскую делегацию принял председатель Офиса конкуренции и защиты прав потребителей Польши Томас Кростни.
Руководитель конкурентного органа Польши, приветствуя представителей Комиссии по защите конкуренции Армении, особо отметил важность развития сотрудничества между ведомствами двух стран в рамках этой совместно реализуемой программы.
Член КЗК Тигран Маркосян выразил благодарность за теплый прием, за содействие реализации программы и двустороннее сотрудничество, подчеркнув, что одним из приоритетных вопросов повестки Комиссии по защите конкуренции является осуществление реформ в сфере защиты интересов потребителей.
Представители КЗК после встречи в центральном Офисе конкуренции и защиты прав потребителей Польши отправятся в Бидгошч и Познань, где проведут встречи с руководителями филиалов офиса.