45 մահ ու 1184 նոր դեպք․ Covid 19-ի վերաբերյալ թարմ տվյալներ
Հոկտեմբերի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 296 552 դեպք, որոնցից 261 952-ն` առողջացած, 6055-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 27 284 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 2 006 632 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 14 037 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1184 նոր դեպք: Ունենք 1221 առողջացած, 42 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1261 է:

45 смертей и 1184 новых случаев: Свежие данные о Covid 19
24 октября в Армении было проведено 14 037 тестов, подтверждено 1 184 новых случаев заражения COVID-19. Министерство здравоохранения Армении сообщает, выздоровели 1 221 инфицированных, есть 42 летальных исхода. Сообщается о 3 смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 261.
По состоянию на 11:00 25 октября в Армении всего подтверждено 296 552 случая заболевания COVID-19, из которых 261 952 вылечились, есть 6 055 летальных исходов. На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 27 284 пациента. Всего проведено 2 006 632 теста.