ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցչին
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսին:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Արցախում ռազմական գործողությունների դադարեցումից հետո ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և առկա սպառնալիքները, նշել Արցախի դեմ սանձազերծված 44-օրյա պատերազմում ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրի` Թուրքիայի դերակատարության մասին, ինչը նվազեցրել է տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման գործում ՆԱՏՕ-ի հանդեպ վստահությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը և Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության հեռանկարներին առնչվող հարցեր:

Министр обороны РА принял специального представителя генерального секретаря НАТО
Министр обороны Армении Аршак Карапетян 21 октября принял специального представителя генерального секретаря НАТО Хавьера Коломина Пириса.
В ходе встречи министр обороны Армении представил ситуацию с безопасностью в Арцахе после прекращения боевых действий, существующие угрозы, представил роль члена НАТО Турции в 44-дневной войне против Арцаха, что снизило доверие по отношению к НАТО в контексте установления стабильности и мира в регионе.
Собеседники также обсудили вопросы региональной безопасности и перспективы сотрудничества Армения-НАТО.