201021TaghavardKhorhrdakcutyun
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնք և տեղում ծանոթացել ընթացիկ տարում պետական և բարեգործական միջոցներով իրականացված ծրագրերին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմը։
Երկրի ղեկավարը տեղում աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, քննարկել համայնքի՝ հրատապ լուծում պահանջող խնդիրները, զարգացման ծրագրերը, ինչպես նաև տեղահանված բնակիչներին բնակարաններով ապահովելու հարցը:
Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ առաջադրված բոլոր խնդիրները Կառավարության ուշադրության կենտրոնում են և, ըստ առաջնահերթության, համապարփակ կերպով կտրվեն դրանց լուծումները:
Այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը, Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը և Մարտունու շրջվարչակազմի ղեկավար Էդիկ Ավանեսյանը:

201021TaghavardKhorhrdakcutyun
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил общину Тагавард Мартунинского района и на месте ознакомился с программами, осуществленными в текущем году на государственные и благотворительные средства.
Глава государства созвал рабочее совещание, обсудил проблемы общины, требующие срочного решения, программы развития, а также вопрос обеспечения переселенных жителей квартирами.
Араик Арутюнян подчеркнул, что все поставленные задачи находятся в центре внимания правительства, и, по первоочередности будут даны их решения.
Отмечается, что в ходе визита президента республики сопровождали секретарь Совета безопасности Виталий Баласанян, руководитель Аппарата президента Карен Шахраманян, министр градостроительства Арам Саркисян и руководитель администрации Мартунинского района Эдик Аванесян.