Սիերա Լեոնեի նորանշանակ դեսպանն իր հավատարմագրեր է հանձնել փոխարտգործնախարարին
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Ղևոնդյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունել է Հայաստանում համատեղության կարգով Սիերա Լեոնեի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ալի Բադարա Կամարային (Alie Badara Kamara)` հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ (նստավայրը՝ Թեհրան): Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ-ն։
Շնորհավորելով Հայաստանում Սիերա Լեոնեի առաջին դեսպան Ալի Բադարա Կամարային նշանակման կապակցությամբ՝ Արմեն Ղևոնդյանը հաջողություն մաղթեց նրան իր առաքելության մեջ և հույս հայտնեց, որ դեսպանն իր նպաստը կբերի երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման գործում:
Սիերա Լեոնեի դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ԱԳ նախարարի տեղակալին, նշեց, որ իր գործունեության ընթացքում կներդնի առավելագույն ջանքերը Հայաստանի և Սիերա Լեոնեի միջև համագործակցությանը նոր լիցք հաղորդելու նպատակով։ Երկուստեք կարևորվեց համատեղ քայլերի ձեռնարկումը՝ կրթության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և այլ ոլորտներում երկկողմ փոխգործակցությունը խթանելու նպատակով։
Հանդիպման ընթացքում Արմեն Ղևոնդյանը դեսպանին համապարփակ կերպով ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ ստեղծված ներկա իրավիճակը։ Այս համատեքստում կարևորվեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի լիարժեք վերսկսման անհրաժեշտությունը։

Новоназначенный посол Сьерра-Леоне вручил верительные грамоты замминистра иностранных дел
19 октября заместитель министра иностранных дел Республики Армения Армен Гевондян по случаю вручения копий верительных грамот принял посла Республики Сьерра-Леоне в Армении Али Бадара Камару (резиденция в Тегеране).
«Поздравив первого посла Сьерра-Леоне в Республике Армения Али Бадара Камару с назначением, Армен Гевондян пожелал ему успехов при исполнении его миссии и выразил надежду, что посол внесет свой вклад в развитие отношений между двумя странами», - сообщили в Министерстве иностранных дел.
Посол Сьерра-Леоне, поблагодарив заместителя министра иностранных дел, отметил, что в ходе своей деятельности он приложит все усилия, чтобы придать новый импульс сотрудничеству между Арменией и Сьерра-Леоне. Обе стороны обозначили совместные шаги по развитию двустороннего сотрудничества в сфере образования, информационных технологий и в других областях.
В ходе встречи Армен Гевондян проинформировал посла о ситуации вокруг нагорно-карабахского конфликта. В этом контексте обсуждалась необходимость полного возобновления мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта в рамках сопредседателей Минской группы ОБСЕ.