Կորոնավիրուսային հակառեկորդները շարունակվում են․ 2066 նոր դեպք է հաստատվել
Հոկտեմբերի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 286 303 դեպք, որոնցից 256 525-ն` առողջացած, 5870-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությւոնը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 22 670 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 925 266 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 15 065 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2066 նոր դեպք:
Ունենք 704 առողջացած, 28 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1238 է:

Коронавирусные антирекорды продолжаются: подтверждено 2066 новых случаев
По состоянию на 11:00 20 октября в Армении всего подтверждено 286 303 случая заражения COVID-19, 255 525 из которых вылечились, есть 5 870 летальных исходов.
Министерство здравоохранения Армении сообщает, что за последние сутки проведено 15 065 тестов. Подтверждено 2 066 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 704 заболевших, есть 28 летальных исходов.
В предыдущий день зарегистрировано 3 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 238.