«Սինոֆարմ»-ի 200 հազար դեղաչափը Հայաստանում է
Հայաստանը ձեռք է բերել COVID-19-ի դեմ չինական «Սինոֆարմ» պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը` 200 հազար դեղաչափ։ Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Պատվաստանյութի ներկրված խմբաքանակն առաջիկայում հասանելի կլինի առողջության առաջնային պահպանման օղակում և շարժական պատվաստումային կետերում:
Նշենք, որ «Սինոֆարմ» պատվաստանյութն ունի Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) կողմից արտակարգ իրավիճակներում կիրառման թույլտվություն: Պատվաստանյութի արդյունավետության և անվտանգության տվյալները համապատասխանում են ԱՀԿ-ի կողմից սահմանված չափանիշներին:
Ինչպես Հայաստանում կիրառվող մյուս պատվաստանյութերը, «Սինոֆարմ»-ը ևս նախատեսված է 18 և բարձր տարիքի անձանց շրջանում կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումներ իրականացնելու համար:

В Армению поступили 200 тысяч доз «Синофарм»-а
Поддержи А1+!Армения закупила очередную партию китайской вакцины от COVID-19 «Синофарм» - 200000 доз.
«Поступившая партия вакцины в ближайшее время будет доступна в отделениях первичной медико-санитарной помощи и в мобильных пунктах вакцинации», - сообщили в Минздраве РА.
Вакцина «Синофарм» лицензирована Всемирной организацией здравоохранения (ВОЗ) для использования в чрезвычайных ситуациях. Данные об эффективности и безопасности вакцины соответствуют стандартам ВОЗ.
Как и другие вакцины, используемые в Армении, вакцина «Синофарм» предназначена для вакцинации от COVID-19 людям старше 18 лет.