Կովիդով վարակման 1192 նոր դեպք ունենք․ թարմ տվյալներ
Հոկտեմբերի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 283 183 դեպք, որոնցից 254 932-ն` առողջացած, 5805-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21 212 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 897 268 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 11 204 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1192 նոր դեպք:
Ունենք 996 առողջացած, 27 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1234 է:

1 192 новых случаев заражения ковидом: свежие данные
По состоянию на 11:00 18 октября в Армении всего подтверждено 283 183 случая заражения COVID-19, 254 932 из которых вылечились, есть 5 805 летальных исходов.
Министерство здравоохранения Армении сообщает что, на данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 21 212 пациентов. Всего проведено 1 897 268 тестов.
За последние сутки проведено 11 204 теста. Подтверждено 1 192 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 996 заболевших, есть 27 летальных исходов.
В предыдущий день зарегистрирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 234.