Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 903 նոր դեպք, 43 մահվան դեպք
Հոկտեմբերի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 273 860 դեպք, որոնցից 250 055-ն` առողջացած, 5618-ը` մահվան ելքով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16 959 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 818 603 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 7472 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 903 նոր դեպք: Ունենք 897 առողջացած, 43 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1228 է:

Подтверждено 903 новых случая коронавирусной болезни, 43 случая смерти
По состоянию на 11:00 12 октября в Армении всего подтверждено 273 860 случаев заражения COVID-19, 250 055 из которых вылечились, есть 5 618 летальных исходов.
Об этом сообщает Министерство здравоохранения Армении. За последние сутки проведено 7 472 теста. Подтверждено 903 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 897 заболевших, есть 43 летальных исхода.
В предыдущий день зарегистрирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 228.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 16 959 пациентов. Всего проведено 1 818 603 теста.