Պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի տեղակալ Յան Պլեշինգերը:
Արշակ Կարապետյանը ներկայացրել է սահմանային իրավիճակը՝ նշելով ադրբեջանական կողմի՝ իրադրության ապակայունացմանը միտված գործողությունների մասին:
Իր հերթին, Անդրեա Վիկտորինը տեղեկացրել է, որ ԵՄ-ն աջակցում է արցախյան հակամարտության կարգավորման հարցում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին` պատրաստակամություն հայտնելով ներդրում ունենալ այդ ձևաչափով բանակցությունների վերսկսման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:

Министр обороны принял главу делегации ЕС
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Аршак Карапетян 4 октября принял главу делегации ЕС в Армении, посла Андреа Викторини. Во встрече также принял участие заместитель главы делегации ЕС Ян Плешингер.
Аршак Карапетян представил пограничную ситуацию, отметив действия азербайджанской стороны, направленные на дестабилизацию ситуации.
Посол Андреа Викторин сообщила, что ЕС поддерживает усилия сопредседателей Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта, выразив готовность способствовать возобновлению переговоров в формате сопредседательства.