Մահվան 29 դեպք՝ 1 օրում․ թարմ տվյալներ
Հոկտեմբերի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 265 317 դեպք, որոնցից 244 842-ն` առողջացած, 5397-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13 860 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 755 063 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 7533 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 627 նոր դեպք:
Ունենք 832 առողջացած, 25 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1218 է:

29 случаев смерти за сутки: свежие данные
По состоянию на 11:00 4 октября в Армении всего подтверждено 265 317 случаев заражения COVID-19, 244 842 из которых вылечились, есть 5 397 летальных исходов.
Об этом сообщает Министерство здравоохранения Армении. За последние сутки проведено 13 860 тестов. Подтверждено 627 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 832 заболевших, есть 25 летальных исходов.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 13 860 пациентов. Всего проведено 1 755 063 тестов.
В предыдущий день зарегистрировано 4 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 218.