Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Միացյալ Թագավորության դեսպանին
Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ջոն Գալագերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է սահմանային իրավիճակը` նշելով ադրբեջանական կողմից իրադրությունը ապակայունացնելուն միտված գործողությունների մասին:
Դեսպան Գալագերը նշել է, որ Միացյալ Թագավորությունն աջակցում է տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատման նախաձեռնություններին և շարունակելու է ջանքեր գործադրել այդ ուղղությամբ:
Քննարկվել են նաև պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել արդյունավետ ընթացող ծրագրերը՝ հնարավորության դեպքում նախաձեռնելով փոխգործակցության նոր ուղղություններ:

Министр обороны принял посла Великобритании
Министр обороны Армении Аршак Карапетян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенного Королевства в Республике Армения Джона Галлагера.
В ходе встречи были обсуждены вопросы региональной безопасности. Министр обороны представил пограничную ситуацию, отметив действия Азербайджана по дестабилизации ситуации.
Посол Галлагер отметил, что Соединенное Королевство поддерживает долгосрочные инициативы мира и стабильности в регионе и будет продолжать работать в этом направлении.
Были также обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества в сфере обороны. Стороны выразили готовность продолжить действенные программы, по возможности инициируя новые направления сотрудничества.