Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տանն Կիլիկիո կաթողիկե Հայոց կաթողիկոս պատրիարքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց Կաթողիկոս Պատրիարք Արհ. Տ. Ռաֆայել Արքեպս Մինասյանին:
«Ամենապատիվ Հոգևոր Տեր,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց 21-րդ Կաթողիկոս Պատրիարք ընտրվելու կապակցությամբ:
Մեծ է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսության դերը մեր ժողովրդի հոգևոր արժեքների ամրապնդման, ազգային ինքնության և մշակութային ժառանգության պահպանման գործում:
Վստահ եմ, որ Ձեր գահակալության շրջանում ևս Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսությունը կշարունակի գործադրել ամեն ջանք՝ ի նպաստ համայն հայության առջև ծառացած բազմաթիվ խնդիրների հաղթահարման:

Премьер-министр направил поздравительное послание Католикосу-Патриарху Католической армянской церкви Дома Киликийского
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Католикосу-Патриарху Католической армянской церкви Дома Киликийского архиепископу Рафаэлю Минасяну. В послании говорится:
«Блаженнейший Святой Отец,
Сердечно поздравляю Вас с избранием 21-м Католикосом-Патриархом Дома Киликийского.
Велика роль Католикосата Киликийского Дома в укреплении духовных ценностей нашего народа, сохранении национальной идентичности и культурного наследия.
Убежден, что под Вашим руководством Католикосат Дома Киликийского продолжит прилагать все усилия для преодоления множества проблем, с которыми сталкивается армянство.
Правительство Республики Армения, в свою очередь, также поддержит Вас в этом и других богоугодных инициативах.