Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանեց Դուշանբե
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանեց Տաջիկստանի մայրաքաղաք Դուշանբե։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ վարչապետի մամուլի ծառայությունը։
Վարչապետին դիմավորեցին Տաջիկստանի վարչապետ Կոխիր Ռոսուլզոդան և Արտաքին գործերի փոխնախարար Ամիրխոն Կուրբոնզոդան։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 16-ին կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդի նիստին։ Սեպտեմբերի 16-ին նախատեսվում է հանդիպում Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի հետ։ Սեպտեմբերի 17-ին վարչապետ կմասնակցի Շանհայի համագործակցության կազմակերպության- Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության համատեղ նիստին։

Премьер-министр Никол Пашинян прибыл в Душанбе
Премьер-министр Никол Пашинян прибыл с рабочим визитом в столицу Таджикистана Душанбе. Как сообщает Арменпресс, премьер-министра встретил министр иностранных дел Таджикистана Сироджиддин Мухриддин.
16 сентября премьер-министр Никол Пашинян примет участие в заседании Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
16 сентября запланирована также встреча премьер-министра Пашиняна с президентом Таджикистана Эмомали Рахмоном.
17 сентября Никол Пашинян примет участие в совместном заседании Организации Договора о коллективной безопасности и Шанхайской организации сотрудничества (ШОС).