ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատարին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍեպտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին և Հայաստանի Հանրապետությունում ռուսաստանյան 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատար, գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը:
Հանդիպման սկզբին ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Արշակ Կարապետյանը շնորհավորել է նաև գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին՝ ՌԴ 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատարի պաշտոնում նշանակվելու առիթով և կարևորել Հայաստանի տարածքում տեղակայված ռուսաստանյան ստորաբաժանման դերն ու նշանակությունը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության ջանքերը՝ ուղղված տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը, ինչպես նաև Արցախում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության ընթացքն ու արդյունավետությունը։

Министр обороны РА принял новоназначенного командующего миротворческими силами РФ в Арцахе
9 сентября министр обороны Республики Армения принял новоназначенного командующего миротворческими силами Российской Федерации в Арцахе генерал-майора Михаила Кособокова и командующего 102-й российской военной базой в Республике Армения полковника Дмитрия Овчарова.
Об этом сообщило Минобороны Армении, уточнив, что во встрече участие принял и атташе по вопросам обороны посольства России в Армении полковник Игорь Щербаков.
Аршак Карапетян поздравил генерал-майора Михаила Кособокова со вступлением в должность и пожелал ему успехов в миротворческой миссии.
Министр поздравил полковника Дмитрия Овчарова с назначением на должность командующего 102-й военной базой Российской Федерации и отметил роль и значение российского подразделения, дислоцированного на территории Армении.
Министр высоко оценил усилия Российской Федерации по стабилизации военно-политической ситуации в регионе, а также ход и эффективность российской миротворческой миссии в Арцахе.