Թշնամին Երասխի հատվածում սադրանքի է դիմել․ ունենք զոհ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր ՝ սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 11։10-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերթական անգամ սադրանքի են դիմել, հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից կրակ բացելով հայ-ադրբեջանական սահմանի Արարատի մարզի, մասնավորապես՝ Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, 1982 թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Գեղամ Լյովայի Սահակյանը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Գեղամ Սահակյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի գործողությունները և նախազգուշացնում, որ դրանք անպատասխան չեն մնա։ Իրադրության սրման ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա։

На участке Ерасха враг прибегнул к провокации: у нас есть погибший
Поддержи А1+!1 сентября в 11:00 в результате обстрела подразделениями ВС Азербайджана армянских позиций, расположенных в Араратской области, в частности, на участке Ерасха, смертельное огнестрельное ранение получил контрактный военнослужащий N-ской воинской части МО Армении, 1982 г. р., младший сержант Гегам Левоновича Саакян.
«Министерство обороны Армении разделяет тяжелую боль утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Гегама Саакяна», - говорится в сообщении МО.
Министерство обороны строго осуждает действия азербайджанской стороны и предупреждает, что они не останутся без ответа. Вся ответственность за обострение ситуации ложится на военно-политическое руководство Азербайджана.